Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak we współczesnym ogrodnictwie wykorzystuje się różne rodzaje folii

Współczesne ogrodnictwo korzysta coraz częściej z najróżniejszych folii. Naprawdę często Folie ERG Bieruń są chociażby stosowane do budowy najróżniejszych tuneli. Tunele takie chronią przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, a jednocześnie zapewniają w środku niezbędną wilgotność i temperaturę. Na naszym rynku można znaleźć dużo różnych odmian folii ogrodniczych, które się różnią parametrami technicznymi, właściwościami i ceną.

Z tego też powodu jeżeli ktoś będzie planował zająć się uprawianiem warzyw czy kwiatów i zamierza to robić w tunelu, to nie powinien mieć problemów z wyborem optymalnego rozwiązania. Przede wszystkim istotne jest to, na jaki czas będzie się kupować folię. Modele przeznaczone tylko na dwa sezony, czyli wiosenny i jesienny są znacznie tańsze, lecz wynika to z tego, że są po prostu mniej wytrzymałe i cieńsze. Z tego też powodu w wielu przypadkach lepszym pomysłem będzie zakupienie folii wieloletniej, bo tego typu modele mają dodatkowe wzmocnienia zwiększające ich wytrzymałość.

Zastanowić się też można nad wyborem wielowarstwowej folii, jaka jest dużo trwalsza i solidniejsza. Jednak w przypadku takich wersji należy sprawdzić jak wygląda w nich przepuszczalność światła. Ten parametr ma duże znaczenie dla prawidłowego wzrostu roślin, jeśli światła będzie zbyt mało to nie będą one miały optymalnego mikroklimatu. Takie folie dostępne są w wielu różnych rozmiarach, w wielu przypadkach kupić też je można dokładnie na wymiar.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY