Jak wypoczywać na chorwackiej wyspie Mali Lošinj?

Jeśli planujesz już wczasy na takiej wspaniałej wyspie i zastanawiasz się, w jaki sposób odpoczywać na chorwackiej wyspie Mali Lošinj, nie musisz się przejmować. Z pewnością w tym miejscu nie odczujesz nudy. Możesz tam cudownie spędzić wolne chwile. Wyszukają tu w swoim stylu cokolwiek wielbiciele zabytków, fani ruchu, ale też osoby, które najzwyczajniej lubią wypoczywać leżąc na piaszczystej plaży. Roślinność jest tu piękna i będzie co traktować z podziwem.

Na liście zabytków można znaleźć na tyle warte uwagi propozycje jak: okazałe domy bogatych rodzin, kościół świętego Marcina, kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny – Annunziata, kościół świętego Mikołaja z 1857 roku, fontanna z dwoma delfinami rzeźbionymi w kamieniu dla zapamiętania dopłynięcia do Mali Losinj wody bieżącej z jeziora Vransko albo mający wiele okazów ogród ziół leczniczych. Miłośnicy sportu mają okazję tu uprawiać windsurfing, pływać na skuterze wodnym, jeździć na nartach wodnych, grać w tenisa, jeździć na koniu, nurkować, łowić ryby pod wodą, grać w koszykówkę, jeździć na rowerze, polatać na paralotni, skakać ze spadochronu, bądź zwyczajnie udać się na pieszą wycieczkę. Każdy odnajdzie tutaj dopasowaną formę wypoczynku dla siebie. Jeśli zaś turysta skupia się na życiu towarzyskim, to zabaw w porze letniej również tutaj nie zabraknie. Popularne są na przykład „Zabawy rybackie” w pełnej słońca zatoce. Więcej informacji da się odszukać na stronie internetowej https://www.jutarnji.hr/naslovnica/najljepsi-kvarnerski-otoci-otok-losinj-2111874

Interesująco zaprezentuje się też rozkład rozrywkowy w zatoce St. Martin. W Mali Losinj polecana jest również gastronomia. Żeby posmakować regionalnych oraz wywodzących się z Chorwacji specjałów zaleca się odwiedzić restauracje: Veli Zal, Villa Mozart, Losinjsko jidro lub tawerny: Lanterna, Odisej, bądź Val di Sole. Miasto na początku było miastem portowym, jak i sporo miast na terenie Chorwacji. Główny punkt miasta to sporo ludzi, łodzie, jachty, statki, restauracje, robiąca doskonałe wrażenie natura. Opłaca się wybrać się z pewnością na spacer długa uliczką nad morzem.