Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie możliwości mają osoby niepełnosprawne w kierowaniu autami

Problem niepełnosprawności ruchowej dotyka dużej części naszego społeczeństwa. Z tego też powodu bardzo ważne jest to, aby takim osobom zapewnić osobom jak największe możliwości normalnego funkcjonowania. Dotyczy to wielu różnych obszarów, w tym również związanych z poruszaniem się i komunikacją. Jedną z istotniejszych rzeczy na przykład jest przygotowanie samochodów do kierowania nimi przez osoby, jakie na przykład mają problem z chodzeniem.

W ich przypadku zwykłe naciskanie gazu czy hamulca nie będzie możliwe, lecz na rynku jest sporo urządzeń, jakie mogą w tym pomóc. Jedno z bardziej popularnych proponuje firma Veigel, a to jest po prostu ręczny gaz-hamulec. Mechanizm ten w skrócie jest także znany RGH, a sterowanie jest realizowane przy pomocy dźwigni albo pokrętła. Można go zamontować w dużej części samochodów wyposażonych w automat, i pozwala na płynne i bezpieczne używanie pedałów.

Dzięki dobrej jakości ten układ umożliwia pełne kontrolowanie pojazdu, nawet w niestandardowych przypadkach. Duże regulacyjne możliwości powinny pozwolić każdemu z użytkowników dopasować położenie do swoich potrzeb, co przełoży się także na wygodę nawet podczas dłuższego podróżowania. Niektóre modele takiego gazu-hamulca mają również dodatkowe funkcjonalności, bardzo przydatne w czasie codziennej jazdy, na przykład takie jak włączanie klaksonu czy kierunkowskazów. Duży nacisk podczas projektowania został postawiony na kwestie bezpieczeństwa, z tego też powodu urządzenie to jest stosowane przez wielu producentów samochodów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY