Leczenie zębisk pod narkozą u młodych ludzi jest rozwiązaniem stosowanym w wypadku, gdy dziecko jest nazbyt małe lub też nazbyt nieśmiałe, by ścierpieć zabieg dentystyczny bez znieczulenia. Narkoza jest też stosowana w wypadku skomplikowanych zabiegów dentystycznych, takich jak leczenie kanałowe bądź usuwanie zębisk mądrości. Nim lekarz dentysta zdecyduje się na leczenie zębisk pod narkozą u dziecka, musi wnikliwie zbadać stan zębów i zdrowie dziecka, by upewnić się, że jest to bezpieczne.
Lekarz musi także przeprowadzić wywiad z rodzicielami bądź też opiekunami, aby zapoznać przygodę medyczną dziecka oraz wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do narkozy. Leczenie zębów pod narkozą u dzieci jest prowadzone przez anestezjologa w specjalistycznym ośrodku bądź szpitalu – leczenie kieszonek dziąsłowych. Rodzice czy też opiekunowie dziecka muszą zostawić je w dobrym wieku w szpitalu bądź też ośrodku, gdzie pozostanie szykowane do zabiegu. Potomek jest podłączane do specjalnego wyposażenia obserwującego jego stan, takiego jak pulsoksymetr, który mierzy poziom tlenu we krwi.
W trakcie zabiegu lekarz dentysta wstrzykuje dziecku należyte dawki leków, które powodują, że dziecko zasypia i traci świadomość. W tym czasie lekarz może przeprowadzić zabieg stomatologiczny, taki jak wypełnienie ubytku lub ewentualnie leczenie kanałowe. Po zabiegu latorośl jest odkładane na specjalne nosze, gdzie pozostaje pod nadzorem anestezjologa, aż do całkowitego wybudzenia. Kuracja zębisk pod narkozą u dzieci jest bezpieczne, jeżeli jest przeprowadzone przez wykwalifikowanego anestezjologa.
Dodaj komentarz