Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Króćce pomiarowe – do czego się ich używa

Instalacje gazowe i hydrauliczne potrzebują nieustannej kontroli, czy coś się z nimi nie dzieje. Szczególnie jest to ważne w zastosowaniach przemysłowych, w jakich nawet drobna usterka doprowadzić może do poważnych konsekwencji. Dlatego też naprawdę duże znaczenie mają w przypadku takich układów pomiary głównych parametrów, co pozwala zdiagnozować nieszczelności i awarie. Do takich pomiarów są stosowane różne metody, mniej i bardziej skomplikowane.

Jedną z częściej spotykanych są króćce pomiarowe, które z jednej strony są niedrogie i łatwe w montażu, a pozwalają z drugiej na precyzyjne zmierzenie temperatury czy ciśnienia cieczy w instalacji. Takie elementy są dostępne w wielu różnych rodzajach i wersjach, dzięki czemu nie powinno być problemu z wybraniem odpowiedniego. Jeśli taka konieczność się pojawi, to króćce producent wykona także model z odpowiednimi parametrami, wystarczy mu podesłać specyfikację i ustalonym okresie czasu dostać zamówione części.

Każdy instalowany w układzie króciec pomiarowy jest zrobiony z dobrze dobranych materiałów, również pod kątem rodzaju cieczy, która jest mierzona. Musi on też być odporny na czynniki atmosferyczne, oraz zagwarantować dużą wytrzymałość mechaniczną. W wielu przypadkach stosuje się stal nierdzewną, ale też i specjalistyczne odmiany stali odporne na działanie kwasów. Średnice takich króćców są zestandaryzowane, dzięki czemu typowe modele wykorzystać można w różnych typach instalacji.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY