Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Tablica edukacyjna – jak zrobić taką samemu

Jedną z popularniejszych zabawek edukacyjnych w ostatnich czasach stały się tablice manualne. Tablice te są niezwykle proste w wykonaniu, a jednocześnie świetnie przykuwają uwagę dzieci i mocno rozwijają ich wyobraźnię i zdolności manualne. Wytwórcy takich tablic oferują ogromne ich zróżnicowanie. W sprzedaży można znaleźć tablice małe i duże, o kilku czy nawet kilkudziesięciu elementach.

Elementy takich tablic również mogą być niezwykle zróżnicowane, przez co rodzice dobrać mogą taki ich zestaw, który będzie najodpowiedniejszy dla ich malucha. Ceny za tablice edukacyjne rozpoczynają się od kilkudziesięciu złotych, a przy największych wersjach mogą kończyć na kilkuset. W dużym stopniu zależą od jakości wykonania oraz od tego, co na nich jest przymocowane. Lecz taka tablica sensoryczna zostać również może samodzielnie wykonana. Jeżeli ktoś ma choć trochę manualnych zdolności, to bez większego problemu powinien sobie z czymś takim poradzić. Przede wszystkim należy zacząć od przygotowania odpowiedniej podstawy.

Może ona być wykonana z drewnianej deski, bardzo dobrze nadaje się też na to grubsza sklejka. Sklejkę czy deskę trzeba dociąć na odpowiedni wymiar, a potem dokładnie zeszlifować rogi, aby nie zostawić żadnych ostrych krawędzi. Po pomalowaniu odpowiednią dla dzieci farbą można się zabrać za przykręcanie pozostałych elementów. Te mogą być bardzo różne, zależnie od tego co zostanie znalezione. Świetnie będą się tu sprawdzać rozmaite kółka, pokrętła i przełączniki, które uczą maluchy nowych ruchów, jednocześnie ucząc wytrwałości i cierpliwości.

Na takiej tablicy można też przyczepić przedmioty wyposażone w klawisze, między innymi telefon komórkowy, kalkulator czy pilot do telewizora. Jeżeli rodziców nie przerażają hałasy, to można też pomyśleć o trąbce, cymbałkach albo dzwonku, te elementy świetnie stymulować będą słuch dziecka. Decydując się na takie rozwiązanie trzeba pamiętać o tym, że tablica edukacyjna musi być w pełni bezpieczna dla maluchów, dlatego nic nie może od niej odpadać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY