Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jaki sposób zatroszczyć się o trwałość skrzyni biegów w samochodzie?

Niezmiernie istotnym elementem pracy silnika jest elastyczność. Musimy zwrócić szczególną uwagę na ten parametr kupując samochód. To od niego zależy sprawne wyprzedzanie. W przypadku porównania tych samych wozów o podobnej pojemności oraz mocy najważniejszym detalem różnicującym je będzie oczywiście elastyczność. Dla szablonowego użytkownika samochodu oznacza ona możliwość płynnego przyspieszenia od najmniejszych obrotów na danym biegu do najważniejszych. Mierzymy ją w Nm, czyli newtonometrach. To jednostka skonstruowana specjalnie dla określenia tego parametru. W dziennej jeździe istotna jest reakcja samochodu na wciskanie pedału gazu. W autach, gdzie mamy niski moment obrotowy oraz elastyczność mocniejsze wciśnięcie pedału gazu nie da takiego efektu, jak w wypadku wielkich obydwóch parametrów w innym pojeździe.

Wskutek tego też ważne jest, żeby płynnie przemieszczać się i nie niepokoić się o wyprzedzanie wybranie w najwyższym stopniu wysokiego momentu obrotowego, jaki zapewni nam wysoką elastyczność. Komfort jazdy jest o wiele wyższy, kiedy zastosujemy jakie są przyczyny zużycia skrzyni biegów. Jednym z najważniejszych szczegółów w budowie samochodu jest skrzynia biegów. Od ich przełożeń zależy to jak ekspresowo będziemy mogli uzyskiwać optymalne prędkości i nasycać się jakością prowadzenia. Im dłuższe przełożenia tym dłużej możemy przyspieszać na jednym biegu. Najnowsze rozwiązania w skrzyniach biegów obok legendarnych już automatach to skrzynie o oznakowaniu DSG. Cechą specyficzną jej budowy jest zastosowanie podwójnego sprzęgła. Jest to wynalazek niemieckiego koncernu samochodowego Volkswagen.

Jako pierwszy model samochodu w którym pozostała zastosowana był Golf R32 na początku roku 2003. Już wtenczas było wiadome, że budowa i działanie tej skrzyni biegów będzie docenione w późniejszym czasie i coraz więcej wozów będzie wyposażone oczywiście w tą przekładnię. Podstawą działania skrzyni biegów DSG jest wykorzystanie wspomnianego podwójnego sprzęgła, gdzie jedne obsługuje biegi parzyste, a drugie biegi nieparzyste. Oczywiście sześciostopniowe zestrojenie całości jest bardzo solidne oraz efektywne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY