Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jakim miejscu kupować łożyska?

Olej silnikowy jest wariantem oleju, jaki wykorzystuje się do smarowania różnych napędów spalinowych. Kluczowym zadaniem jaki ma olej silnikowy jest nasmarowanie części ruchomych, zmniejszając ich tarcie, jak silnik, lub łożyska – więcej dowiesz się na Promotor przekładnie ślimakowe. Podrzędnym zadaniem oleju silnikowego jest to, że oczyszcza, zapobiega korozji, poprawia szczelność i zmniejsza temperaturę silnika, przekazując ciepło poza podzespoły ruchome silnika.

Oleje silnikowe są pochodnymi sztucznych związków chemicznych ropy naftowej i innych produktów wykorzystywanych do fabrykacji oleju syntetycznego. Olej silnikowy składa się zwłaszcza z węglowodorów, związków organicznych złożonych w całości z węgla oraz wodoru. Otrzymuje się go w procesie destylacji ropy naftowej, do którego dodaje się szereg akcesoriów, polepszających ich działanie.

Dodatkami zwykle wykorzystywanymi są: przeciwkorozyjne, przeciwutleniające, obniżające temperaturę krzepnięcia i pienienia się oleju, powiększające smarność oraz dyspersyjne. Jest wiele rodzajów olejów, które dzielą się ze względu na ich lepkość, jakość i markę. Olej silnikowy jest smarem, który wykorzystuje się w silnikach spalinowych. Pomiędzy innymi, używa się go do silników w autach, motocyklach, autokarach, carts, łodziach, kosiarek do darni, traktorach, pociągach, aeroplanach; rozmaitym wyposażeniu w budownictwie i rolnictwie oraz silnikach statycznych, jak na przykład prądnice elektryczne. Olej silnikowy używa się bowiem w silnikach istnieją części, które poruszają się w bardzo małych odległościach od siebie i powodują tarcie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY