Wygląd łysiczki lancetowatej przedstawiony na stronie GoldenTeacher

Wygląd łysiczki lancetowatej przedstawiony na witrynie GoldenTeacher zawiera chociażby to, jak prezentuje się nóżka takiego gatunku grzyba. Jest ona nad wyraz wąska, aczkolwiek solidna i twarda, a także uelastyczniona. Nie można jej połamać, wobec czego w czasie zbiorów należy ją ucinać nożycami. Grubość nóżki jaką ma łysiczka lancetowata to od mm do max trzech mm. Ma ona kolor kremowy, jasnożółty lub brązowawożółty, a u podstaw ma barwę niebieską z kropeczkami bieli.

Nie jest ona w linii prostej, gdyż w jednym miejscu będzie trochę grubsza, a w innym, trochę węższa. Trzon takiego grzyba nie jest pusty w środku. Miąższ jest cienki, bladszy, biały, bez wyraźnego posmaku, aczkolwiek niektórym może kojarzyć się z rzodkiewką. Zarodniki mają kolor ciemnobrązowy z mocno czerwonym odcieniem. Można też dowiadywać się czegokolwiek o kapeluszu. Najczęściej jest stożkowaty, dzwonkowaty lub zaostrzony. Na górze kapelusza znajduje się charakterystyczny guzik. Trochę starsze owocniki mogą mieć zmarszczone brzegi.

Blaszki kapelusza są rozmieszczane rzadziej, mają dużą szerokość oraz nieco przerośnięte, solidnie przyrośnięte do trzonu. Ich barwa szybko się zmienia, od purpury po czerń. Zapoznając się z charakterystykami można stwierdzić, jak wygląda prezentowany grzyb. Główne wiadomości na temat łysiczki lancetowatej są podawane w interesujący sposób. Twórcy wiedzą, w jaki sposób wzbudzić ciekawość internautów. I z tego powodu opłaca się zaglądać na witrynę.