Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Wykończenie wnętrz – do czego można wykorzystać korek

Architekci i projektanci poszukują bez przerwy coraz to nowych wykończeniowych materiałów, za pomocą jakich realizować by mogli swoje wizje oraz pomysły. W ostatnich czasach coraz popularniejszy jest korek, i to z kilku różnych przyczyn. Przecież znany jest doskonale każdemu miłośnikowi wina i szampana, ponieważ to nim właśnie są zamykane butelki. Ale kora z dębów rosnących w południowej Europie ma tak interesujące parametry, że jest znacznie wszechstronniej wykorzystywana. Niezwykle popularne stają się w ostatnich czasach na przykład korkowe wykładziny.

Po pierwsze niezwykle ładnie i elegancko się prezentują, do wyboru jest dużo najróżniejszych kolorów i faktur, przez co każdy będzie mógł dobrać dla siebie coś ciekawego. Ale warto także zwrócić swoją uwagę na użytkowe parametry, a te nad wyraz dobrze się przedstawiają. Korek jako materiał naturalny daje w środku odpowiedni mikroklimat, świetnie również chroni przed zbyt dużą wilgocią i rozwojem pleśni i grzybów. Równocześnie ściany nim pokryte są odporne na wodę i zabrudzenia.

Niezwykle interesująco prezentują się też listwy wykonane z korka, które kładzie się w narożnikach pomiędzy podłogą a ścianą. A jeżeli ktoś chce, to może też pod panele czy deski użyć podkłady korkowe, charakteryzujące się dużą elastycznością i wytrzymałością. Sporo informacji na temat korka, jak również sklepów oferujących produkty wykonane z tego materiału znaleźć można w internecie, przykładowo po podaniu w wyszukiwarce hasła gumo korek.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY